Rozrząd + dynamiczna wymiana oleju w ASB + stg1

Tym razem przedlift 2.0t 175KM.

Samochód został niedawno zakupiony i właściciel słusznie podszedł do tematu – wiedząc że będzie się nim poruszał przez dłuższy czas chciał zajrzeć do rozrządu i jeśli wymaga wymiany to to od razu zrobić.

Tak też się stało, po otwarciu pokrywy widać było już wyraźne ślady zużycia łańcucha i ślizgów, czasy świetności miał już za sobą 🙂

Zamontowaliśmy więc cały kompletny zestaw, a więc głowny + balans + pompa wody + zębatki, wraz z pompą wody, wszystko na ori częściach (dla ciekawych – koszt samych części to 2550zł)

Lista życzeń jednak trochę się wydłużyła, bowiem idąć za ciosem skoro silnik jest sprawny klient chciał także wymienic olej w automatycznej skrzyni biegów. Kto wie co tam było lane, i czy kiedykolwiek w ogóle wymieniane więc zastosowaliśmy wymianę dynamiczną, potrzeba do niej ok 10 litrów właściwego dla tej skrzyni płynu/oleju czyli mineralnego Mobil’a 3309.

To co zleciało ze skrzyni swoje właściwości raczej także straciło już dawno temu – poniżej fotka przed i po:

Finalnie auto zostało także zmodyfikowane do specyfikacji stg1, wymieniliśmy także słaby już zawór dv w GT20, moment obrotowy i moc podniesiona co by jeździło się przyjemniej, strojenie na benzynie 95

Pozdrawiamy