Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /home/users/beereq03/public_html/domains/saabtuning.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
Zaemontowyać staerowniki z Aero do zwykłych wersji? W żadnym wypadku. A komu to potrzebne.. - SaabTuning.pl

Zaemontowyać staerowniki z Aero do zwykłych wersji? W żadnym wypadku. A komu to potrzebne..

Cześć, tytuł nawiązuje oczywiście do 'kultowego’ zalegizować marihunaen’ 😉 postanowiłem zrobić wpis typu ’jak nie tuningować saabów’.

będzie wyjątkowo krótko… Dowiedziałem się od klienta, w jaki sposób robi to pewna znana firma z południa serwisująca SAABy. Z natury jestem dociekliwy; Informację postanowiłem zbadać. Oto zrzut z konwersacji po moim 'zaczepnym’ pytaniu:

(i tu nastała cisza). Żenada. Jako komentarz napiszę tylko tyle: Porównując poliftowe wersje 150/175KM oraz Aero 210KM różnice są (między innymi) takie:

 • inne, wydajniejsze turbo,
 • inne wałki rozrządu,
 • inny układ wydechowy.
 • drobne różnice w układzie dolotowym
 • często inne przełożenia skrzyń biegów

A to oznacza że w ECU siedzi CAŁKOWICIE inny software, między innymi z: zupełnie inną mapę regulacyjną doładowania, zupełnie inną mapę paliwa i stukową, a także zupełnie inne są mapy zapłonowe. Nawet kalibracja przepływomierza jest inna. Jak to ma dobrze, bezpiecznie działać? Jak to wpływa na trwałość silnika i osprzętu? To tak jakby wgrać oprogramowanie z poloneza do fiata 125p 🙂 Brawo. Co za rzeźba. Brawo..

Jeśli ktoś zaproponuje Wam podobną operację… Omijajcie szerokim łukiem.

3 thoughts on “Zaemontowyać staerowniki z Aero do zwykłych wersji? W żadnym wypadku. A komu to potrzebne..

 • SaabTuning.pl. Czytam Twoje tematy. W ostatnim czasie zamieściłeś dwa, w których opisujesz pseudo warsztat zajmujący się podobno chip tuningiem oraz zły montaż lpg. Zastanawiam się, czy nie było by dobrym posunięciem opublikowanie właśnie nazw tych warsztatów. Zapewne wielu użytkownikom taka informacja pomogłaby w ewentualnym wyborze punktu naprawy/montażu lpg oraz ograniczyłaby nie potrzebne koszty związane ze źle wykonana robotą.
  Bezawaryjności życzę, nowych wyzwań i nowych projektów.

  • Wszystko rozumiem, i najchętniej sam tak bym zrobił. Ale co jeśli zostanę oskarżony o 'pomówienie’ i ktoś nagle się wszystkiemu wyprze? słowo klucz do w/w przypadku: pieczywo 🙂 i na tym poprzestańmy

 • W moim 9-5 „pieczywo” zrobilo wlasbie taka operacje i samochod nie chce jechac. Bylem u nich na „poprawkach”i dalej to samo. Albo sie nie znaja albo odwalaja fuszerke. Teudno w malopolsce o dobrego majstra do saabow.

Możliwość komentowania jest wyłączona.