Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /home/users/beereq03/public_html/domains/saabtuning.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
Hirsch stg1 w 1.8t - wymiana wtryskiwaczy pod lpg - SaabTuning.pl

Hirsch stg1 w 1.8t – wymiana wtryskiwaczy pod lpg

Trafił do mnie Bartek z 9-3SC na program i wymianę wtrysków. Standardowo przed rozpoczęciem prac coś mnie tknęło żeby sprawdzić co tam siedzi w ECU, bo auto wygląda podejrzanie dobrze 😉 No i proszę program zablokowany a więc prawdopodobnie  to… tak jest! Hirsch stg1 na 195KM i 310Nm z turbo Mitsubishi 11TK3 na… niebieskich wtryskach. Co oznacza że jest to popętlone na max (AFR ok 11) – ten samochód nie jeździłby zbyt dobrze na LPG.

Swoją drogą tak zacząłem jakieś 4 lata temu przygodę z modyfikacjami trionica 8 – od swojego pierwszego nocturne blue z szarpaniami na LPG, właśnie przez zbyt małe wtryskiwacze benzynowe – nie szło tego wystroić a walka trwała kilka tygodni, strojenie na AFR pomagało – na góra kilka dni..

Stanęło na wymianie i programowananiu wtryskiwaczy benzynowych na te z wersji Aero, co pozwoliło ograniczyć injector DC ze 100% do okolic <80% max – zostaje spory zapas.

Ciekawostka – target AFR w Hirschu – wszystko aby oszczędzić silnik, nawet kosztem ekonomii.. Uznaliśmy że programu nie będziemy modyfikować dla dodatkowych kilku koni mechanicznych – program nadwornego tunera jest sporym atutem na rynku wtórnym.

 

3 thoughts on “Hirsch stg1 w 1.8t – wymiana wtryskiwaczy pod lpg

  • W jaki sposob edytowales wsad hirsch’a? Rowniez robilem wymiane wtryskiwaczy, lecz musialem wgrac zwykly program, poniewaz hirsch jest ”zablokowany”.
    Świetna strona. Pozdrawiam

    • Dzięki bardzo 🙂 jest na to sposób, ale wybacz – nie zdradzam, rozpracowanie zajęło mi spooooro czasu..

      • Rozumiem. Ale mimo to i tak mozna wiele przydatnych informacji tutaj uzyskac. Pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona.