Hirsch stg1 w 1.8t – wymiana wtryskiwaczy pod lpg

Trafił do mnie Bartek z 9-3SC na program i wymianę wtrysków. Standardowo przed rozpoczęciem prac coś mnie tknęło żeby sprawdzić co tam siedzi w ECU, bo auto wygląda podejrzanie dobrze 😉 No i proszę program zablokowany a więc prawdopodobnie  to… tak jest! Hirsch stg1 na 195KM i 310Nm z turbo Mitsubishi 11TK3 na… niebieskich wtryskach. Co oznacza że jest to popętlone na max (AFR ok 11) – ten samochód nie jeździłby zbyt dobrze na LPG.

Swoją drogą tak zacząłem jakieś 4 lata temu przygodę z modyfikacjami trionica 8 – od swojego pierwszego nocturne blue z szarpaniami na LPG, właśnie przez zbyt małe wtryskiwacze benzynowe – nie szło tego wystroić a walka trwała kilka tygodni, strojenie na AFR pomagało – na góra kilka dni..

Stanęło na wymianie i programowananiu wtryskiwaczy benzynowych na te z wersji Aero, co pozwoliło ograniczyć injector DC ze 100% do okolic <80% max – zostaje spory zapas.

Ciekawostka – target AFR w Hirschu – wszystko aby oszczędzić silnik, nawet kosztem ekonomii.. Uznaliśmy że programu nie będziemy modyfikować dla dodatkowych kilku koni mechanicznych – program nadwornego tunera jest sporym atutem na rynku wtórnym.

 

3 thoughts on “Hirsch stg1 w 1.8t – wymiana wtryskiwaczy pod lpg

  • W jaki sposob edytowales wsad hirsch’a? Rowniez robilem wymiane wtryskiwaczy, lecz musialem wgrac zwykly program, poniewaz hirsch jest ”zablokowany”.
    Świetna strona. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.