Mailowo też można :) lekkie stg2 na td04 + wtryski z polifta – wykres

Hej dostałem ostatnio requesta – mailowy mod przedliftowego 1.8t na poliftowych wtryskach i td04 z Aero 🙂

Całkiem ciekawa sprawa, dość nietypowo, stąd wpis 🙂 po otrzymaniu oryginalnego pliku – no nie do końca oryginalnego, bo ktoś cudował z softem z 2.0t zabrałem się do działania. Jako że z natury jestem energooszczędny pozwolę sobie skopiować swojego maila

Okay, zrobione.

 

Dostajesz 3 pliki – wszystkie to zaktulizowane wersje softu do 2007/2008roku (było dużo poprawek, głównie jeśli chodzi o sondy, oscylowanie obrotów i zawory sterujące doładowaniem).

 

Dla mnie bazą zawsze jest najnowszy oryginalny software i dopiero potem to moduję, nie startuję z już dłubanych.

 

-full seria – na zapas, pod wtryski niebieskie i turbo GT20, czyli po prostu seria 150KM 240Nm 1.8t – jak wychodzi po VINie

 

-skonwertowany na 2.0t i dograne turbo 14t + szare wtryski z polifta – czyli oryginalna mapa 2.0t i dograne tylko to co trzeba żeby pracował poprawnie po wymianie osprzętu – dobra baza do testu na hamowni na start – powinno wygenerować realnie jakieś 275Nm 180KM. Jeśli będzie mniej to szukaj przyczyny w aucie!

 

-stg2 jak chciałeś – około 370Nm 220KM pod turbo 14t i wtryski szare z polifta, obroty wolne drgnąłem o 30 w góre bo te silniki chodzą nierówno na 720rpm. Boost w peaku zależnie od stanu dolotu, wydechu i temperatur ok 1.2-1.3 bar opadające do 0.9-1.0 pod koniec obrotomierza.

Autko miało kilka problemów z doładowaniem/zaworami sterującymi i cewkami, ale po (prawie) całkowitym uporaniu się z tym wyszło coś tego typu:

Myślę że jak na zdalne działania (zerowe możliwości logowania auta…), autenttycznie – wymiana softów przez maila, nie jest źle, coś tam w okolicy 4500 tys rpm się zadziało, prawdopodobnie cewka, no i dalej finalnie 226KM. Tak wiec soft dość silny niezbyt mocny górą, ale bezpieczny dla silnika i osprzętu (EGT !!!).

Z tego wszystkiego i tak najciekawsze było zdanie typu ‘mam jeszcze mazdę RX8 i powiem Ci że ta mazda… ma teraz co robić przy saabie‘ 🙂

Pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona.